ZEMİN İYİLEŞTİRME

Yapının geoteknik ve zemin etüt raporları göz önüne alınarak, zemindeki olası bir sıvılaşmaya karşı kaya dolgu yöntemiyle zemin iyileştirmesi yapıldı. Buna ek olarak zemine yapılan grobeton üzerine çift kompenantlı “Weber 706“ su yalıtımı uygulandı. Yapılan su yalıtımı temel ve zemin katları su korezyonuna karşı iyi bir koruma sağladı.

TEMEL

Binanın depreme dayanıklılığı açısından, yapı temel çeşidi olarak 1.500 m²’lik alana yayılan radye temel sistemi kullanıldı. Yükün zemine homojen bir şekilde aktarılması sağlandı. Beton sınıfı olarak “C35“ tercih edildi.
ZEMİN İYİLEŞTİRME

ZEMİN İYİLEŞTİRME

Yapının geoteknik ve zemin etüt raporları göz önüne alınarak, zemindeki olası bir sıvılaşmaya karşı kaya dolgu yöntemiyle zemin iyileştirmesi yapıldı. Buna ek olarak zemine yapılan grobeton üzerine çift kompenantlı ``Weber 706`` su yalıtımı uygulandı. Yapılan su yalıtımı temel ve zemin katları su korezyonuna karşı iyi bir koruma sağladı.
TEMEL

TEMEL

Binanın depreme dayanıklılığı açısından, yapı temel çeşidi olarak 1.500 m2'lik alana yayılan radye temel sistemi kullanıldı. Yükün zemine homojen bir şekilde aktarılması sağlandı. Beton sınıfı olarak ``C35`` tercih edildi.